Planer – planowanie trasy na nadchodzący tydzień

Ponieważ planowanie ma charakter tygodniowy, w przypadku rejestrowania planu tygodnia na weekend, odwiedzając 10 klientów dziennie (niezależnie od tego czy klientem jest osoba indywidualna czy miejsce handlowe takie jak apteka, hurtownia czy sklep) musimy zaplanować w jednym dniu (np. w niedzielę) aż 50 wizyt na nadchodzący tydzień.


Aby uprościć planowanie tygodniowe, w systemie jest funkcja o nazwie „Planer” pozwalająca na zarejestrowanie na jednej stronie, całego tygodnia pracy (nawet na 4 tygodnie na przód).
Cały tydzień może być zaplanowany jedynie kliknięciami „ptaszków” na stronie.

Na głównej stronie znajduje się przycisk o nazwie [Planer].
Po jego wciśnięciu, system nasz przeniesie na stronę planowania.


Okno planera, na którym ukazuje się lista wszystkich klientów targetowych, po wybraniu tygodnia i typu aktywności którą planujemy (np. wizyty handlowe lub wizyty indywidualne)

Wybierzmy najpierw odpowiedni {Tydzień} potem wybierz odpowiedni {Typ zdarzenia} które chcemy planować (np. Wizyta handlowa), po czym kliknijmy w [Pokaż Listę].

Ukaże się lista wszystkich klientów którzy spełniają kryteria wyboru, czyli którzy mogą uczestniczyć w wybranym typie wizyt.

Dodatkowo, możemy listę zawężyć wybierając odpowiedni {Potencjał} klienta, wpisując część nazwy miasta lub zaznaczając odpowiednią cegiełkę.


Lista aptek zaznaczonych jako target, z których należy wybrać tych których planujesz odwiedzić

Lista klientów jest ułożona najpierw według potencjałów, potem wg. Liczby dni od ostatnich odwiedzin - najpierw się pojawiają klienci którzy nigdy nie zostali odwiedzeni, potem reszta klientów uporządkowana chronologicznie (od tych którzy byli odwiedzeni najdawniej do tych którzy zostali odwiedzeni niedawno).

Aby stworzyć plan, po zaznaczeniu wybranych klientów, kliknijmy w [Generuj Plan].
Planowanie jest identyczne niezależnie od tego czy planujemy wizyty indywidualne czy też handlowe.
Zostanie stworzony plan na wybrany tydzień.

 

UWAGA! Planer w wersji www systemu PCGMARKET posiada kolumnę o naziwe "Data ost wizyty", co oczywiście oznacza datę ostatniej wizyt. W kolumnie tej pokazywane są daty np. 2009-04-15 [2009-04-08]. Pierwsza z dat oznacz, kiedy "ja" jako reprezentant byłem w danej placówce, druga oznacza, kiedy kotokolwiek inny z mojej firmy był w danej placówce.